Naujienos

„Skynet“ pripažintas greičiausiu internetu Lietuvoje

2016-02-04
„Skynet“ pripažintas greičiausiu internetu Lietuvoje

Tarptautinė nepriklausoma interneto greičio matavimo bendrovė „Ookla“ paskelbė greičiausio interneto Lietuvoje tiekėjų sąrašą. Pirmoje reitingo vietoje atsidūrė įmonė „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, tiekianti šviesolaidinį internetą „Skynet“. Šį tinklą greičiausiu Lietuvoje kelerius metus iš eilės (2012–2014 m.) pripažino ir internete veikusi greičio matavimo sistema „Net Index“.

Naujausiais bendrovės „Ookla“ duomenimis, vidutinis „Skynet“ parsisiunčiamų duomenų greitis siekia 804,09 Mb/s, o išsiunčiamų – 837,46 Mb/s. Antrą vietą sąraše užėmusį interneto tiekėją „Skynet“ lenkia daugiau nei 8 kartus.

UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ direktoriaus pavaduotojas komercijos klausimais Robertas Ragauskas teigia, kad interneto sparta yra bemaž svarbiausias interneto pasirinkimo veiksnys tiek privatiems, tiek verslo klientams. „Šiuolaikinis žmogus nebegali gyventi be interneto nė minutės. Jis nuolat siunčia internetu ne tik tekstines žinutes, bet ir nuotraukas, vaizdo medžiagą, dalyvauja vaizdo konferencijose, stebi interneto transliacijas. Kad vaizdo turinio perdavimas vyktų stabiliai ir greitai, duomenų perdavimo sparta turi būti kuo didesnė. Esame įsitikinę, kad interneto greitis negali atsilikti nuo spartaus šiuolaikinio gyvenimo tempo“, – sako R. Ragauskas.

Bendrovės „Ookla“ interneto greičio matavimo sistema kasdien atlieka apie 5 mln. greičio matavimo testų, kuriuos užsako interneto naudotojai iš įvairių pasaulio šalių, jungdamiesi iš skirtingų įrenginių.

„Skynet“ – pirmasis šviesolaidinis tinklas Lietuvoje, veikiantis jau beveik du dešimtmečius ir jungiantis per 119 tūkst. Vilniaus butų. Šiuo metu „Skynet“ duomenų perdavimo sparta Lietuvoje siekia iki 1 Gb/s, o užsienio tinkluose – 500 Mb/s. „Skynet“ tinklas įvestas ir į „Loft Town“ gyvenamąjį rajoną.