Naujienos

Projektui „Loft Town“ – žaliosios architektūros konkurso prizas

2014-04-28
Projektui „Loft Town“ – žaliosios architektūros konkurso prizas
Projektui „Loft Town“ – žaliosios architektūros konkurso prizas Projektui „Loft Town“ – žaliosios architektūros konkurso prizas Projektui „Loft Town“ – žaliosios architektūros konkurso prizas Projektui „Loft Town“ – žaliosios architektūros konkurso prizas

Praėjusią savaitę pasibaigusioje statybų ir nekilnojamojo turto parodoje „RESTA 2014“ išdalyti žaliosios architektūros Lietuvoje konkurso „Žalias miestas – geriausias NT EKO projektas 2014“ apdovanojimai. Tarp prizais įvertintų pažangiausių ekologiško nekilnojamo turtų projektų – Vilniuje plėtojamas loftų miestas „Loft Town“.

Konkurso objektai buvo vertinami pagal visame pasaulyje naudojamus pastatų poveikio aplinkai vertinimo metodo standartus. Projekto „Loft Town“ ryšių su visuomene vadovės Linos Valantiejūtės-Stasiukynienės teigimu, įvertinimas konkurse – tai paskatinimas ir ateityje dirbti nepamirštant ekologiškumo principų. „Žaliosios architektūros konkurso prizas projektui „Loft Town“ įteiktas jau antrą kartą. Džiaugiamės loftų mieste įgyvendintomis idėjomis, kurios buvo įvertintos ir komisijos narių. Tai paskata ir ateityje dirbti taip pat gerai, nepamirštant ekologiškumo principų“, – sako L. Valantiejūtė-Stasiukynienė.

Konkursui pateiktus nekilnojamojo turto projektus vertino nepriklausomų ekspertų komisija, sudaryta iš energetikos, ekologijos, žaliosios architektūros, kraštovaizdžio, teisės, komunikacijos ir kitų sričių ekspertų. Vertinimo komisijos pirmininkas dr. Jonas Jakaitis džiaugėsi, kad žaliajai architektūrai Lietuvoje skiriama vis daugiau dėmesio: „Džiugu matyt, kad ekologiško būsto tendencijos Lietuvoje gilėja ir plečiasi. Žmonės vis labiau suvokia, kad antropogeninės ir gamtinės aplinkos darna yra neišvengiamybė.“

Konkursą „Žalias miestas – geriausias NT EKO projektas“ organizuoja projekto „Ateities miestai“ vykdytojai, bendradarbiaudami su Aplinkos ministerija ir Žaliosios statybos taryba (angl. Green Building Council), VGTU Architektūros institutu.

Šaltinis: www.penki.lt

Daugiau informacijos galite rasti: www.veidas.lt