Naujienos

Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus?

2014-09-11
Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus?
Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus? Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus? Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus? Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus? Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus? Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus? Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus? Naujas modernus kolegijos pastatas: ar tai suvilios studentus?

Po vienerius metus trukusių statybų duris studentams ir visuomenei atvėrė naujas pastatas Vilniuje, Kalvarijų gatvėje. Buvusioje pramoninėje teritorijoje, nugriovus dalį gamyklos pastato, pastatytas visiškai naujas, modernios architektūros statinys, kuriame įsikurs Socialinių mokslų kolegija.

Pastato koncepcija paremta nauju požiūriu į aukštąjį mokslą, kuris turi kisti kartu su moderniu laikmečiu. Statinys sukurtas tarsi kūrybiškumo ir socialinių sąveikų avilys. Jame daug atvirų erdvių bendravimui, savarankiškam mokymuisi, renginiams, saviraiškai, poilsiui. Tai tarsi simbolis, kad mokymasis turi būti įdomus, įtraukiantis, aktyvus, kuriantis naujas žinias ir patirtis. Atvira pastato vidaus erdvė susilieja su atriumu, kuris praleidžia dienos šviesą per visą pastato aukštį ir pritraukia dangaus skliautą į kiekvieną aukštą.

Pastatas skaičiais:

Pastato plotas - 8.948,76 kv.m. Tūris – 41.790 kub.m. 
75 parkavimo vietos požeminiame parkinge.

Statinyje panaudota:

500 tonų plieninių metalo konstrukcijų, 
75 tonos stiklo, 
620 kubinių metrų betono, 
1016 gelžbetonio plokščių. 
Statybose dirbo daugiau nei 700 žmonių. 

Projekto vertė – 25 mln. Lt.

Pastato atidaryme dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė LR Vyriausybės vicekancleris Remigijus Motuzas,  Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas,  LR Švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, UAB " Architektūros kūrybinė grupė"  architektas Remigijus Bimba, projektavimo ir statybos darbus vykdžiusios UAB "Contestus Projektai" vadovas Paulius Trimonis.  

Šaltinis: smk.lt