Naujienos

Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje

2016-02-02
Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje
Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje Loftas – įdomiam gyvenimui miesto šurmulyje

Kažkada naujakuriai, įsigiję naują būstą, gaudavo jį iš karto įrengtą – su blankia spalva nudažytomis sienomis, griežtai dalijančiomis patalpas, jau sudėtomis grindimis, vonios ir virtuvės baldais. Susikurti savitą stilių buvo galima tik panaudojus interjero detales. Šiais laikais požiūris į gyvenamosios aplinkos kūrimą iš esmės pasikeitė. Dabar dauguma būstų parduodami neįrengti, kad kiekvienas galėtų įsikurti atsižvelgęs į savo poreikius ir skonį.

Loftas – netradicinis būstas, kuriame atsiveria didžiulės galimybės įgyvendinti savo tobulų namų fantazijas. Apie tai, kuo pranaši ir įdomi loftų erdvė, kalbamės su interjero dizaineriais Indre Sunklodiene ir Rimantu Špoku.

Kaip paskirstyti vientisą lofto erdvę?

Rimantas: Kiekvienas projektas individualus, tačiau visi interjero sprendimai visada prasideda nuo poreikių suvokimo. Tik įvertinus, ko reikės, galima galvoti apie erdvės suskirstymą. Du esminiai skirtingi sprendimai loftams: atviras planas, kai stengiamasi išlaikyti daugiau atviros erdvės arba uždaras planas, kai izoliuotos funkcinės erdvės.

Išgirdus žodį „loftas“, prieš akis iškyla erdvios patalpos aukštomis lubomis. Kaip galima išnaudoti aukštas lofto lubas?

Indrė: Aukštos lubos visų pirma yra privalumas dėl atviros erdvės įspūdžio, jų užpildyti visai nebūtina. Turint aukštas lubas, galima suformuoti antresolę ir išnaudoti gautą naują plotą.

Dalis atvirų lubų gražiai atrodo su efektingais kabančiais šviestuvais, sietynais. Taip pat yra tekę panaudoti kabantį ventiliatorių, kuris tapo ir gražia interjero detale, ir funkcionaliu įrenginiu.

Didelėje erdvėje galima pakabinti hamaką, o šalia jo tinka aukštos lentynos su kopėtėlėms pasiekti aukščiau esančias dalis.

Kai kurie žmonės vengia loftų, nes galvoja, kad laiptai pavojingi vaikams. Ką galėtumėt jiems patarti?

Indrė: Laiptai loftuose tikrai neprivalo būti atviri. Tiesiog reikia įrengti patogius turėklus su metalo strypeliais, tinkleliu ar stiklu. Iš esmės tiek privačiame name, tiek lofte laiptų klausimas sprendžiamas vienodai.

Rimantas: Reikia tinkamai parinkti laiptų statumą, turėklus, laiptų dangą. Laiptų yra tikrai ne tik loftuose, jų galima rasti ir daugiabučiuose, ir individualiuose namuose.

Lofte, kaip ir name, galima įrengti židinį. Ar židinio sprendimai name ir lofte vienodi?

Indrė: Loftuose gražiausiai atrodo lengvos krosnelės, nes jos užima mažiau vietos ir dera prie loftų stiliaus. Galima įsirengti ir židinį, tačiau patarčiau ne masyvų, o kokį nors lengvą. Ypač gražiai atrodo kabančio židinio variantai. Žinoma, viskas priklauso nuo viso interjero stiliaus.

Kokie interjero stiliai šiuo metu populiarūs? Kokie tiktų loftui?

Indrė: Loftui tinka industrinis, minimalistinis, vintažinis, modernus, skandinaviškas stiliai ir įvairios jų variacijos. Be abejo, netinka Provanso stilius, tikra sunki barokinė klasika. Naujam gyvenimui prikeltas pastatas – buvusi gamykla – diktuoja modernesnes stiliaus kryptis.

Kokias neįprastas idėjas galima įgyvendinti loftuose?

Indrė: Pati esu įrengusi akvariumą virtuvėje. Yra tekę matyti idėją, kai laiptai paverčiami čiuožykla vaikams. Didelė erdvė puikiai tinka įvairiems hamakams, sūpynėms.

Ar interjero dizainerio darbas įrengiant loftą kitoks, nei įrengiant standartinį būstą?

Rimantas: Darbas šiek tiek kitoks, tačiau nepasakyčiau, kad sunkesnis, gal net lengvesnis. Loftuose paprastai yra įdomesnė architektūrinė situacija – daugiau galimybių surasti nekasdienių sprendimų, daugiau laisvės kūrybai. Labai daug priklauso ir nuo užsakovo norų – yra ir „tipinių“ loftų, kurie panašūs tarpusavyje.

Kodėl vieni žmonės žavisi loftais, o kiti jų bijo?

Indrė: Loftas patrauklus dėl didžiulės erdvės, tačiau ta pati erdvė kartu ir gąsdina. Neįprasta ir baisu, kad ji tokia atvira. Kai kam atrodo, kad jos neįmanoma suskirstyti, kad negalima pritaikyti vaikams. Tačiau tokia erdvė atveria plačias įsirengimo galimybes, ji turi savo polėkio, romantikos. Loftai patinka kūrybiškiems žmonėms, kurie mėgsta išsiskirti, nori būti kitokie.

Rimantas: Mano nuomone, tie, kuriems patinka loftai, kitaip suvokia jaukumą ir komfortą. Tai nauja, laisva ir neįrėminta mada, laisvas, šiek tiek „gatvės“ stilius, industrinio dizaino elementai, miesto šurmulys, greitas gyvenimo tempas. Taip yra todėl, kad gyvename informacijos amžiuje – viskas greitai kinta, gyvenimas – nuolatinis judėjimas.

Esate įrengę loftų „Loft Town“ miestelyje. Kuo jie skiriasi nuo kitų loftų?

Rimantas: „Loft Town“ išsiskiria nauja tvarkinga pastatų struktūra ir aplinka – sutvarkyta ir išvystyta infrastruktūra, nauji pastatų fasadai. Kai kuriems loftų mėgėjams šis rajonas gali pasirodyti per mažai „loftiškas“, pernelyg „naujas“, nes jis puikiai renovuotas. Galima paminėti labai įdomiai suformuotas patalpas – vieni loftai yra dideli ir erdvūs, kiti, vadinamosios stdijos, – maži ir jaukūs. Šį projektą vertinu labai teigiamai.

Dėkojame už pokalbį.