Naujienos

„Loft Town“ pelnė konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimą

2015-12-16
„Loft Town“ pelnė konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimą
„Loft Town“ pelnė konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimą „Loft Town“ pelnė konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimą „Loft Town“ pelnė konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimą „Loft Town“ pelnė konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimą „Loft Town“ pelnė konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimą „Loft Town“ pelnė konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimą

Gruodžio 15 d. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija apdovanojo konkurso „Už darnią plėtrą“ nugalėtojus. Už geriausią konceptualią teritorijos konversiją apdovanojimą pelnė UAB „Penkių kontinentų“ investicijos įgyvendinamas gyvenamųjų loftų projektas „Loft Town“.

„Projektas „Loft Town“ kaip kompleksinei konversijai apdovanojimą pelnė kokybiškai atliktas teritorijos vertės pakėlimas. Apleista gamykla virto gyvenamųjų namų rajonu. Tai sklandžiai aktualizuotas kvartalas, kuris papildė miestą iš vidaus, puikiai išnaudojant turimas teritorijas ir saugant Vilnių nuo fragmentiškos driekos“, – sakė konkurso komisijos pirmininkas, LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius.

„Lofw Town“ – tai beveik pačiame Vilniaus centre netoli „Siemens“ pramogų arenos ir „Ozo“ prekybos centro įsikūręs pirmasis loftų miestelis Rytų Europoje. Čia yra standartinių butų, dviejų aukštų loftų, studijų palėpėse ir darbui skirtų patalpų. „Loft Town“ kvartale taip pat veikia SYNLAB medicinos tyrimų centras, Socialinių mokslų kolegija, grožio salonas, rankų darbo gaminių studija „Saulės gatvė“.

Susisiekimas su bet kokiu miesto rajonu čia patogus tiek visuomeniniu transportu, tiek dviračiais.

Konkurso metu nekilnojamojo turto projektai buvo vertinami atsižvelgiant į darnios urbanistinės plėtros tikslų atitikimą, architektūros ir statybos kokybę, pagarbą gamtos ir kultūros paveldui, energiją taupančius sprendimus, ekonominį naudingumą, inovatyvumą ir netradicinius sprendimus bei įvaizdį visuomenėje.

Kaip reikalauja darnios urbanistinės plėtros tikslai, kvartalas „Loft Town“ pastatytas atnaujinus seną teritoriją, iš anksčiau buvusių pastatų palikus tik stogą laikančias konstrukcijas ir estetiškai sutvarkius bei apželdinus aplinką.

Vienas iš didžiausių šio gyvenamojo kvartalo privalumų – ekonomiškumas. Kiekviename „Loft Town“ būste įrengtas autonominis dujinis katilas, šildantis būtent tada, kai reikia. Jaukumo namams suteikia šildomos grindys, be to, galima įsirengti židinį. Loftų miestelio gyventojai naudojasi išmaniąja elektronine namų apskaitos sistema, kuri padeda ne tik patogiai atsiskaityti už būsto išlaidas, bet ir jas kontroliuoti. Prisijungus prie sistemos, galima stebėti vandens, elektros, dujų suvartojimą, taip pat nusistatyti vartojimo ribas, t. y. viršijus nustatytą suvartoti vandens kiekį, būsto gyventojas apie tai informuojamas SMS žinute arba el. paštu.

Už netradicinį, ekologišką ir ekonomišką būstų sprendimą projektas „Loft Town“ įvertinamas ne pirmą kartą. 2012 ir 2014 metais „Loft Town“ plėtotojai pelnė konkurso „Žalias miestas – geriausias NT EKO projektas“ apdovanojimus.