Naujienos

Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę

2016-05-13
Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę
Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę Bendrija „Viltis“ septintą kartą surengė draugystės šventę

Gegužės 11 d. priešpietę Vilniuje, gyvenamųjų loftų miestelyje „Loft Town“ šalia įmonių grupės „Penki kontinentai“ pastato (Kareivių g. 2C), vyko tradicinė draugystės ir kaimynystės šventė „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“. Ją jau septintus metus organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos asociacija „Viltis“.

Šventėje dalyvavo 18-os Lietuvos sutrikusio intelekto ir neįgaliųjų organizacijų atstovai iš visos Lietuvos – Vilniaus, Šalčininkų, Alytaus, Panevėžio, Utenos, Raseinių, Plungės. Iš viso į šventę susirinko apie 300 dalyvių ir svečių.

Šiemet programa buvo kaip niekad įvairi: šokiai, dainos, meninės kompozicijos ir net cirko stiliaus spektaklis. Koncertuoti savo likimo draugams bei prijaučiantiems panoro ir patys mažiausieji, ir jau suaugusių vyrų choras.

Be concerto, šventės metu vyko ir tradicinė rankdarbių mugė, iš kurios nė vienas neišėjo be mielo prisiminimo.

„Vilties“ asociaciją su švente pasveikino ilgametis „Vilties“ bendrijos narys politikas Artūras Melianas, socialdemokratas Egidijus Gaidamavičius, Baltarusijos ambasados atstovė ir kaimynystėje įsikūrusių bendrovių atstovai.

Baltarusijos ambasados Lietuvoje patarėja kultūros klausimais Olga Dašinevič pasidžiaugė, kad Lietuvoje yra žmonių, organizuojančių tokias nuostabias šventes.

„Svarbiausia – vienas kito palaikymas. Kartu jie skleidžia tokią gerą nuotaiką, kad ta gerumo banga paliečia ir mus visus“, – sakė socialdemokratas Egidijus Gaidamavičius, apdalijęs visas mamas rožėmis.

Šventėje ypatingas dėmesys buvo skirtas mamoms, kurios dar ne taip seniai šventė Motinos dieną. Joms skambėjo dainos, jas pašokti valso kvietė sūnūs. „Ši šventė labai reikšminga mūsų vaikams, nes jie nedažnai išeina iš namų, jiems labai stinga bendravimo. Čia jie galėjo ir pabendrauti, ir drauge padainuoti, pašokti“, – sakė mama Regina.

Nuskambėjęs „Vilties“ asociacijai sukurtas Lino Adomaičio himnas „Mes irgi galime mylėt“ pakvietė visus mokytis džiaugtis tuo, ką turi, ir daugiau dėmesio skirti esantiems šalia. „Kai organizavome pirmąjį draugystės renginį, dauguma abejojo, ar kas nors pavyks, juk renginiui reikia daug lėšų. Tačiau su kaimynų rėmėjų, savanorių pagalba mūsų renginys nuolat auga ir gražėja. Į pirmąjį renginį susirinko tik Vilniaus bendrijos „Viltis“ nariai. Dabar jis išsiplėtė iki respublikinio lygio“, – džiaugėsi asociacijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova.