Naujienos

Baimė gyventi lofte – nepagrįsta

2012-06-27
 Baimė gyventi lofte – nepagrįsta
Birželio 27 dieną Seime vykusiame Sveikatos reikalų komiteto posėdyje išsakytas susirūpinimas dėl buvusių gamyklų pastatuose įrengiamų loftų saugumo. Anot komiteto pirmininko Antano Matulo, Lietuvoje yra daug vietų, kur anksčiau veikė įvairios įmonės, o dabar jas ketinama paversti būstais. Taigi, gyventojų susirūpinimas tokių statinių saugumu nestebina.
 
Vieno didžiausių sostinėje, buvusios kuro aparatūros gamyklos teritorijoje, įgyvendinamo loftų projekto „Loft Town“ atstovai tokius gyventojų nuogąstavimus laiko visiškai nepagrįstais ir siūlo informacijos apie loftų saugumą ieškoti ne spaudos puslapiuose ar interneto portaluose, kurie, deja, ne visada pateikia visapusišką ir objektyvią situacijos analizę, o pasidomėti ministerijų ar kitų atsakingų institucijų atliktais išsamiais tyrimais. Remiantis LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-230, kai pastate ar jo dalyje numatoma įrengti gyvenamosios paskirties patalpas, jo teritorija priskiriama II grupei (jautri taršai) ir reikalaujama tam tikrų specialių tyrimų. Visi šie tyrimai „Loft Town“ teritorijoje atlikti ir patvirtinti Vilniaus regioninės aplinkos apsaugos departamento.
 
„Loft Town“ vadovės Rūtos Rimkienės teigimu, projekto vystytojai yra puikiai susipažinę su visais minėtais įstatymais bei reikalavimais ir atliko daugybę įvairių tyrimų bei investavo į juos dešimtis tūkstančių litų dar prieš statybų pradžią, tad gyventojai gali būti visiškai ramūs dėl įsigyjamo būsto saugumo.
 
„Dar prieš pradėdami projektuoti „Loft Town“, šioje teritorijoje atlikome preliminarius tyrimus, kad nustatytume grunto, esamų pastatų konstrukcijų bei oro užterštumą. Atlikome net daugiau tyrimų, nei numatyta pagal teisės aktus, o gauti rezultatai parodė,jog ši teritorija, atsižvelgiant į buvusią gamyklos veiklą, yra viena iš švariausių tokio pobūdžio teritorijų sostinėje. Todėl ryžomės investuoti ir esame tikri, jog tiems, kurie norės įsikurti „Loft Town“, siūlome visais atžvilgiais kokybišką, ekologišką ir saugų naujos statybos būstą“, – sako R. Rimkienė.
 
Buvusios kuro aparatūros gamyklos teritorijoje buvo išgręžta daug įvairaus gylio tiriamųjų gręžinių, atlikti ekogeologiniai tyrimai ir išsami ataskaita pateikta Lietuvos geologijos tarnybai prie Aplinkos ministerijos, kuri patvirtino, kad atlikti tyrimai atitinka keliamus reikalavimus, o tarša sunkiaisiais metalais bei kitais junginiais nenustatyta. Su visa šių tyrimų medžiaga gyventojai gali susipažinti Lietuvos geologijos tarnyboje, Vilniaus regioninės aplinkos apsaugos departamente arba kreiptis į projektą įgyvendinančią bendrovę.
 
Beveik 50 000 kv. m „Loft Town“ teritorijoje iškils „miestas mieste“, kuriame bus įrengti butai, studijos, loftai bei kūrybai ir darbui skirtos patalpos. Tai inovatyvus projektas, kuriame dera pažangiausios technologijos, ekonomiškumas bei ekologija ir ypatingas dėmesys skiriamas gyvenamosios aplinkos kokybei.